Pochwała pochwały, czyli jak zauważać w dziecku rzeczy konstruktywne, wartościowe, cenne i porzucić tendencję do szukania dziury w całym.

Jolanta Rosińska-Włodarczyk

psycholog, etyk, dr nauk humanistycznych. Mama Kaja oraz bliźniaków Gucia i Olka. Najdłużej i z największym wysiłkiem angażowałam się zawodowo w uczenie przez przeszło dziesięć lat studentów. Moją pasją stała się psychologia emocji i motywacji oraz etyka. Zdałam sobie niedawno sprawę, że przez lata pochłaniały mnie obszary teoretyczne, a ignorowałam wymiar praktyki (z wyjątkiem epizodów pracy w charakterze np. psychologa szkolnego czy nauczycielki etyki). A teraz przybliżyłam się do praktyki odbywając staż w gabinecie psychologicznym Linia Zdrowia w Zielonce oraz angażując się we współpracę z lokalnymi przedszkolami jako psycholog. Pasją staje się dla mnie prowadzenie bajko terapii dla najmłodszych. Zachwyca mnie obecnie wiele książek, ale jeszcze bardziej żywe doświadczanie interakcji i współtworzenie konstruktywnych relacji z dziećmi. Jeśli chodzi o zainteresowania psychoterapeutyczne, to inspiruje mnie od lat twórczość Irvina D. Yaloma, Virgini Satir, Artura Kołakowski i in., ale także teksty filozoficzne starożytnych myślicieli.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Natalia pisze:

    Jestem zafascynowana Pani felietonem. To co przecztałam przeniosło mnie do mojego dzieciństwa,trochę szkoda,że mój ojciec nigdy nie miał potrzeby chwalenia na tzn,’małe kroczki’ Coż jednak grunt,że ja staram się coś innego przekazać swoim pociechom. Jestem w trakcie czytania książki „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały” i choć 6 lat życia mojego synka było ciężkim i długoletnim wahaniem się emocjonalnym rodziców teraz staram się zacząć wszystko budować od pierszwej cegły. Dziękuję za tak oczywistą,ale czasem trudną do przełknięcia prawdę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *