Photo by Green Chameleon on Unsplash
Prawo

Jak prawidłowo napisać sprawozdanie z pracy psychologa szkolnego

Koniec roku szkolnego za pasem dlatego jak co roku przypominam temat pisania sprawozdań, z myślą o tych, którym brakuje konkretnych wytycznych lub doświadczenia w pisaniu tego rodzaju tekstów. W zależności od wewnętrznych procedur forma graficzna może się różnic, wyszczególniłam najważniejsze dla naszej pracy obszary.

Oczywiście można napisać sprawozdanie krótsze i równie dobre, ale nie wszędzie takie przejdzie. Przyjmę wszelkie uwagi i wskazówki, bo być może macie sposób jak można to zrobić lepiej, moją wersję pozostawiam ku inspiracji, nie jest ona z pewnością idealna, ponieważ nie ma dokładnych wytycznych, określających jakie informację powinny znajdować się w sprawozdaniu.

Najlepiej przy tworzeniu go posiłkować się planem pracy, do którego napisania zobowiązani jesteśmy na początku roku szkolnego. Warto też odnosić się do planu wychowawczego szkoły oraz programu profilaktycznego, jak i przepisów określających zadania psychologa wynikające z ustawy o pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole.

Dokumentacja naszej pracy w dużej mierze jest wspólna z pedagogiem szkolnym, również podsumowanie pracy psychologa i pedagoga są nieco podobne, co wynika z bardzo podobnych zadań określonych w ustawie o pomocy psychologiczno – pedagogicznej, dlatego też tworząc po raz pierwszy swoje sprawozdanie posiłkowałam się pomocą doświadczonej koleżanki. Jeśli  jednak z jakiś powodów nie możecie na taką pomoc liczyć, dzielę się z wami swoim pomysłem.

Jeśli u was jest inaczej to zachęcam do komentowania, może uda nam się stworzyć idealne sprawozdanie dla psychologów szkolnych.

W wersji do pobrania:

sprawozdanie z pracy psychologa

 

 

Jestem psychologiem, pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzicami. Od 2013 roku prowadzę stronę www.psychologszkolny.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz